RİDA

KIRAŞI

Sırlar

Okuduğum kitaptan bir cümle beynime çakıldı: "Sadece en kötü sırrınız kadar hastasınızdır." Bir süredir seanslarda yıllardır taşınan sırların açığa çıkmasına tanıklık ettim, çok fazla üst üste geldi.

O çıkma anındaki enerjiyi ve karşıdakinin bedenindeki etkilerini gözlemledim ve tutmanın yarattığı baskının, sırrın açığa çıkma anında korkulan etkisinden çok daha fazla olduğunu gördüm...

Korktuğumuz hiç bir şeyin aslında gerçekleştiğinde korkutuğumuz kadar olmaması gibi...

Sır ve gizliliğin enerjisi içten yanmalı oluyor. Utanç, ayıp sanki kasların içine yerleşiyor ve orada iyice gizlenmesi gereken bir alan açıyor.

Enerjiyi içine çekiyor, yorgun yapıyor ve yaşan enerjisini bir kara delik gibi çekiyor gibi geliyor.

Nemli, karanlık ve kapalı yerlerde nasıl kurtçuklar üreyebilir, bizim organizmamızda da sırlar ve gizler enerjetik kayıplara yol açıyor gibi.

Herkesten gizlediğimiz ve üzerimize ağırlık veren sırları havalandırmak için güvenli bir alana, cesarete ve hafiflemeye istek duymamız gerekiyor. Yolun yarısı. Hastalıklarımızın altındaki sırlar neler? Bazen aslında kendimizi ne kadar yalnız hissettiğimiz gerçeği, bilinçaltı kalıbı da bir sır olarak hanemizde saklanıyor. Bunlar yazıla, bakıla, durula.

Bu yazı da burada kala.