RİDA

KIRAŞI

Auroville

Birisi bana dünyada öyle bir yer var ki, içerisinde herkes hayat amacını keyifle gerçekleştiriyor, din ve ırk ayrımı olmadan meditasyonda, yani kendi kutsallığında birleşiyor, dünyanın her yerinden yüzlerce şifacı bir araya gelip kendine ve birbirine hizmet ediyor ve toplam 6000 kişi huzur içinde yaşıyor dese, inanmazdım.

İnanmadım da. Abartılı geldi.

Gelip içinde bizzat yaşayana kadar. Şu an tam içinden bu postu yazıyorum.

Şehrin merkezine pozitif enerjiyi tam çeksin diye altın kaplamalı bir meditasyon mabedi yapmak... Ve kaplamalar için aynı rüyaya inanan insanların elinde ne varsa ortaya koyduğu, hintli kadınların kollarındaki bilezikleri çıkarıp verdikleri bir hikaye var ortada.

Sessizliğe, meditasyona, beden-zihin-ruh hiza ve dengesine verilen önem, belirli kurallar çerçevesinde esnekliğin uyumunu getirmiş, ortaya Auroville çıkmış. Hiç bir dine, ırka, ülkeye ait olmayan rüya yeri.

İnsanlığın istediğinde ve kendi üzerinde çalıştığında, sessizlikte kalmaya kendini adadığında nasıl yaşanabilir, yaratıcılığın havada dolaştığı bir yer yaratabileceğini gördüm.

Umudum arttı kendim ve dünya için.

Kalpten inanılanın kendi bolluğunu yarattığını somut olarak görmek, benim içimde de yeni bir milat yarattı.

Cesur adımlar atmanın, özgürlüğün bir dışa vurumu olduğunu hatırlamak bana iyi geldi.

Kendi milatlarımızı yaratmak, sessizlikle beslenek cesur adımlar atmak için bugün kendimiZle ilgili ne görmemiz gerekiyorsa onun öne çıkacağı güzel bir meditasyonda buluşmak üzere...

Bugünkü meditasyon sorusu: Sonundaki başarı garantilense ne için ve nasıl adım atardım?